Право, вопрос опубликован 14.03.2019 08:30 naklife234567

Пятнадцатилетний олег работает на заводе. в последнее время его родители стали замечать, что всю свою заработную плату он расходует на покупку видеокассет, т.е. тратит денежные средства неразумно. могут ли родители
ограничить право олега самостоятельно распоряжаться своим заработком? какой орган может ограничить право олега?

Ответы
Ответ добавил: Гость

довести значення екологічних прав можна через ті нормативно-правові акти, у яких вони закріплені. нарівні із соціальними, політичними та правовими правами конституція україни (основний закон, який показує напрямок розвитку держави та на якому базується усе українське законодавство)   закріплює і екологічні права.  на конституційному рівні закріплені обов'язки держави щодо охорони навколишнього природного середовища і забезпечення екологічної безпеки (ст. 16), прав власності на природні ресурси (ст. 13), права громадян на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди (ст. 50). водночас основний закон покладає на кожного обов'язок не заподіювати шкоду природі та відшкодовувати завдані їй збитки (ст. 66). такі норми уснують, бо екологічна обстановка напряму виливає на життя та здоровя громадян, що є основноє цінністю в державі (ст.3 конституції). також екологічна обстановка впливає на інші галузі життя: сільське господаство, промисловість, туризм тощо. в той же час відмічаються негативні зміни у екологічні обстановці. уся світова спільнота взяла на себе обов язок захищати природу та відтворювати екологічний . україни, як повноправний член багатьох міжнародних співтовариств, також не залишаєтсья осторонь цього питання, закрпліюяи основні екологічні права громадян у багатьох нормативно-правових актах.

Ответ добавил: Гость

бородино - кутузов

куликовская битва - дмитрий донской

взятие измаила - суворов

ледовое побоище - александр невский

Ответ добавил: Гость

статья 26, дееспособность несовершеннолетних в возрасте от 14 до 18 лет

2. несовершеннолетние в возрасте от четырнадцати до восемнадцати лет вправе самостоятельно, без согласия родителей, усыновителей и попечителя: 1) распоряжаться своими заработком, стипендией и иными ; 2) осуществлять права автора произведения науки, или искусства, изобретения или иного охраняемого законом результата своей интеллектуальной деятельности; 3) в соответствии с законом вносить вклады в кредитные учреждения и распоряжаться ими; 4) совершать мелкие бытовые сделки и иные сделки, предусмотренные пунктом 2 статьи 28 настоящего кодекса. по достижении шестнадцати лет несовершеннолетние также вправе быть членами кооперативов в соответствии с законами о кооперативах.

 

на основании этой статьи, ответ: нет, не может.

Больше вопросов по праву